Kolor roku 2020


Trendy wnętrzarskie w roku 2020


Zarówno w modzie na wybiegach jak i we wnętrzach co roku widzimy jakieś zmiany, czasami są bardzo subtelne a innym razem szokują odwagą i ekstrawagancją. Jakie trendy będą obowiązywać w 2020 r, czy nas zaskoczą, a może będą kontynuacją panującej od kilku sezonów mody na stonowane barwy? Tego wszystkiego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Jak co roku ogłaszany jest nowy kolor, tzw. „Kolor roku” według Pantone (Color) Matching System (PMS) - system identyfikacji kolorów opracowany przez firmę Pantone inc. z USA. Ten rok należy do CLASSIC BLUE. Jest to piękny odcień nieba, który możemy zaobserwować wieczorową porą, wyrazisty a jednocześnie stonowany, przyjemny,  uspokajający, wprowadzający w błogi nastój.


Modny kolor w mieszkaniu


Kolor roku to nie wszystko, wchodzimy w erę barw żywych i energetycznych. Do takich zaliczać będziemy: odcienie pomarańczy, żółcienie i czerwień. Natomiast projektanci nie odchodzą całkiem od stonowanych barw i podtrzymują trend na odcienie ciemnej szarości czy czarnego, butelkowej zieleni, granatu, albo mięty i pudrowego różu. Białe fronty mebli niestety powoli odchodzą do lamusa.


Najmodniejsze barwy w mieszkaniu


W materiałach nadal utrzymuje się moda na tkaniny naturalne, jak len, jedwab ale też grube materiały jak welur czy aksamit. W dalszym ciągu stawiamy na kamień naturalny jak marmur, drewno oraz szkło. Nie możemy też zapomnieć o stylu boho oraz wszelkiego rodzaju frędzlach i plecionkach, które w dalszym ciągu będą cieszyć nasze oko.


Jak modnie urządzić mieszkanie


Projektanci stawiają także na styl vintage (lata 60-te) poprzez PRL-owskie wzory w nowoczesnej odsłonie, jak chociażby lastryko, inaczej terazzo. Dla niektórych relikt przeszłości dla innych objawienie.


Pomysły na urządzenie mieszkania


Zapowiada się ciekawy rok, we wnętrzarstwie na pewno nie będzie wiało nudą. Według mnie natomiast, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze, należy znaleźć balans pomiędzy tym co trendy, a tym co spowoduje, że będziemy czuć się komfortowo we własnych przestrzeniach.tekst: Monika Nykiel
fot.: pantone.com unsplash.com 

Monika Nykiel - projektowanie wnętrz 4DSGN


Nazywam się Monika Nykiel i od 2014 r. z powodzeniem prowadzę autorską pracownię architektury wnętrz 4DSGN. Wiedza, zdobyte w Polsce i za granicą doświadczenie pozwalają mi sprostać oczekiwaniom Klientów. Nie boję się wyzwań i kocham pracę z ludźmi. Uważnie ich słucham, poznaję, inspiruję. Wciąż się doskonalę po to, aby tworzyć piękne przestrzenie, w których z przyjemnością się przebywa. Krok po kroku realizuję plany i marzenia moich Klientów wierząc, że twórcze działania nigdy się nie skończą.

 

Zapraszam do mojej pracowni

KONTAKT - Monika Nykiel 4DSGN projektowanie wnętrz