Krosno ul. Ordynacka 5

+48 796 122 233

Czy z architektem wnętrz można projektować i urządzać mieszkanie online?

W dobie pandemii koronawirusa (covid-19), kiedy to nie powinniśmy się spotykać tylko pozostawać w domu, jedyną opcją współpracy z projektantem jest droga on-line. Zarówno pierwszy kontakt z pracownią architektury wnętrz, studium wytycznych projektowych jak i dalsze omówienie szczegółów może odbyć się telefonicznie lub za pomocą telekonferencji. Projektowanie online jest komfortowe i bardzo wygodne dla obu stron. Mailowo można przesłać uwagi, pytania i sam projekt, bez umawiania się na spotkania, bez dojazdów do pracowni czy budowę.

Co klient musi dostarczyć projektantowi wnętrz?

Aby rozpocząć zdalną pracę nad projektem, klient powinien dostarczyć:
 • inwentaryzację wnętrz, tj. wszystkie wymiary projektowanej powierzchni, oraz informacje dotyczące poszczególnych elementów jak okna, drzwi, grzejniki, włączniki i gniazda oraz wszelkie wzmianki mające wpływ na projekt,
 • zdjęcia projektowanych wnętrz,
 • inspiracje jak i informacje o samym kliencie, jego upodobaniach (hobby), oczekiwaniach, oraz przeznaczonej kwocie na remont.
 • Etapy współpracy

  Tak naprawdę współpraca zdalna z klientem nie wiele różni się od tej standardowej.  Po analizie wytycznych inwestora, projektant wnętrz przygotowuje projekt koncepcyjny / funkcjonalny. Po ewentualnym uzgodnieniu i wprowadzeniu poprawek oraz akceptacji układu, powstają wizualizacje a wraz z nimi sporządzane są listy elementów wyposażenia i wykończenia. Ostatni etap to przygotowanie dokumentacji technicznej niezbędnej dla wykonawców poszczególnych prac oraz przesłanie gotowego projektu inwestorowi.

  Dobór materiałów

  Architekt wnętrz dobiera konkretne materiały, meble, lampy i inne elementy wyposażenia. We współpracy zdalnej nie może ich zaprezentować osobiście ale zawsze podaje miejsce gdzie klient może zobaczyć i kupić daną rzecz. Często meble czy oświetlenie wybierane są w sklepach internetowych z możliwością odesłania do 14 dni bez podawania przyczyny.

  Nadzór nad wykonaniem projektu

  W przypadku projektów online, projektant osobiście nie prowadzi nadzoru autorskiego, natomiast niezależnie od tego, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostaje do dyspozycji telefonicznej lub mailowej.

  Koszty

  Projekty wyceniane są indywidualnie w zależności od metrażu i zakresu projektowego. Natomiast projekty online wydają się tańsze chociażby ze względu na oszczędność czasu na spotkania w biurze czy dojazdy na budowę.
  Podsumowując, zdalnej współpracy z projektantem nie ma co się obawiać. Projekty online są coraz bardziej popularne i nie różnią się jakością od projektów wykonywanych tradycyjnie, z bezpośrednim kontaktem. W czasach, kiedy wychodzenie z domu jest ograniczone, jest to idealna droga na wykończenie nowego domu czy mieszkania bez spowolnień czy czekania do momentu, aż wszystko wróci do normy.
  Zapraszam do mojej pracowni

  Copyright © 2024 4DSGN

  Scroll to Top